×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
‘Kompozitori dixhital’ akuzoi drejtorin e RTSH, vjen reagimi i Kastro Zizos për këngën në festivalin e fundvitit
nga ShqiperiaIme.info (14/11/2017 ora 04:00)

Vetëm pak minuta më parë ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetin social, facebook, ka postuar një mesazh të atij që ai e quan “kompozitori dixhital” për festivalin në RTSH.

Në atë denoncim thuhej se drejtori i përgjithshëm i RTSH-së Thoma Gëllçi kishte përjashtuar në mënyrë arbitrare këngën e Kastro Zizos nga festivali i fundvitit.

Por pas këtij denoncimi ka ardhur reagimi i këngëtarit Kastro Zizo. Në një reagim ekskluziv për newsbomb.al, Kastro e mohoi këtë denoncim duke thënë se situata po përdoret politikisht.

Pyetjes sonë nëse është e vërtetë ajo që shkruhej në postimin e shpërndarë nga Berisha, Kastro Zizo u përgjigj shkurt: “situata po përdoret politikisht, kjo e gjitha çfarë mund të them”.

Më herët Sali Berisha hodhi akuza të ashpra në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe drejtorit të RTSH Thoma Gëllçi për censurë ndaj artistëve, pasi sipas tij teksti i Kastro Zizos ishte cilësuar si i papërshtatshëm dhe për këtë arsye ishte hequr nga festivali.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]