×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
21 ore më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
“Ministri i Ramës mori 100 mijë euro ryshfet për të emëruar një vrasës…”
nga ShqiperiaIme.info (09/11/2017 ora 06:08)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar nëpërmjet një statusi në “Facebook”, pas emërimit të drejtorit të ri në Aviacionin Civil.

Duke publikuar denoncimin e nëpunësit dixhital, Berisha akuzon ministrin Damian Gjiknuri se ka marrë 100 mijë euro ryshfet për të emëruar Krislen Kerin në krye të Aviacionit Civil. Sipas denoncuesit, babai i Krislen Kerit është pronari i karburantit në Golem ku u aksidentuan një vit më parë një nënë me dy fëmijët e saj të vegjël.

Postimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Gjiknuri merr 100 mije euro ryshfet dhe emeron vrasesin drejtor ne Aviacionin Civil!

Lexoni mesazhin trondites te nepunesit dixhital!

I bej thirrje prokurorise te hetoje me perparesi akuzat e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje, ne Ministrine e Infrastruktures u zhvillua konkursi per drejtorine e Aviacionit Civil! Ky konkurs i stisur perfundoj duke nxjerre fitues, vrasesin e nje nene edhe dy femijeve te vegjel te karburanti i babait te tij ne golem!

Gjiknuri legjitimon edhe njeher nje vrases i cili ka genjyer ne cv-n e tij, duke mos plotesuar asnje nga kushtet e kerkuara, edhe duke e lene aviacionin civil ne duart e mafias! Bashkangjitur keni listen e fituesve edhe kerkesat e kerkuara gjasme nga Ministria, keto pike u kontestuan nga te gjithe anetaret e gares por asnje ne ministri nuk ka nderhyre pasi Z.gjiknuri ka marre mbi 100 mije euro per pozicionin ne fjale!!

Ju lutem anonim, per arsye profesionale, ju faleminderit!

Sic edhe mund te shikoni, anetaret e gares jane te gjithe njerez te respektuar, me historik ne aviacion! Ju lutem, ngrijeni si ceshtje, keto jane konkurset e edi rames! Kerkoni per kete Krislen Kerrin ne Google, rezultatet flasin vete!”

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]