×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Ngjarje e rëndë në Firence, shqiptari dhe marokeni godasin me thikë qytetaren duke thirrur “Allahu Ekber”
nga ShqiperiaIme.info (13/10/2017 ora 04:49)

Momente terrori mbrëmjen e së enjtes në qytetin e Firences. Një shqiptar 30-vjeçar dhe një maroken 31 vjeç, terrorizuan njerëzit që ndodheshin në një diskotekë në qytetin e vjetër italian.

 Në gjendje të dehur dhe me thika në duar, ata janë futur në lokalin e natës dhe kanë nisur të kërcënojnë njerëzit aty, duke thirrur edhe me fjalët ‘Allahu Akbar’.

Menjëherë kanë ndërhyrë rojet e diskotekës, por shqiptari e marokeni i kanë sulmuar, ndërsa më pas kanë shkatërruar edhe 4 makina që ndodheshin jashtë.

Ata janë kthyer sërish në diskotekë duke thirrur sërish ‘Allah Akbar’. Njëri prej rojeve ka treguar se marokeni i kishte vendosur thikën në fyt, por që e kishte shtrirë për tokë disa momente dhe më pas ishin larguar.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]