×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
21 ore më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Njerëzit inteligjentë kanë pak miq. Ja motivi i habitshëm
nga ShqiperiaIme.info (27/11/2017 ora 12:19)

Aktiviteti social për njerëzit intelektualisht superior nuk është bazik në jetë, por një detyrim.Këta tipe njerëzish e ndjejnë më pak nevojën për të komunikuar.Sipas disa studimeve shkencore angleze dhe kineze, që kanë analizuar një kampion prej 15.000 njerëzish, rezulton:

Pjesa më e madhe e njerëzve për t’u ndjerë të lumtur ka nevojë për shkëmbime të vazhdueshme me miqtë, e me ata persona që mendojnë njësoj me to. Por personat me intelekt superior bëjnë përjashtim nga rregulli.Sa më i lartë të jetë niveli i inteligjencës (IQ) aq më e vogël është nevoja për të komunikuar.

Truri i këtyre personave është i ndryshëm. Pjesa më e madhe e gjenive janë njerëz të vetmuar. Ndaj pak njerëz i kuptojnë dhe pranojnë.Për ta kjo nuk përbën problem, sepse sa më pak të komunikojnë aq më të lumtur janë.Ja pse këta persona jetojnë sipas ligjeve të veta, ecin para vetë, pa frikë, drejt objektivit! Burimi: FemratNews

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]