×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
“Takoi Saimir Tahirin në spital”, Rama: Sa veshi pantallonat e vërteta…
nga L.Hasani (12/03/2018 ora 10:00)

Akuzave të liderit të opozitës për lidhjet e Ramës me rusët, kryeministri i është përgjigjur nga emisioni “Studio e Hapur” e gazetares Eni Vasili.

“E kuptoni çfarë tallje është kjo mënyrë e të folurit të kryetarit të opozitës kur duhet të japi sqarim për një sallatë të mirëfilltë ruse, për dyshimet se ka një infiltrim te politikes ruse? Me Rusinë s’kemi marrëdhënie, s’është një parnter strategjik i yni, s’është pikë referimi, jemi 100% të linjëzuar me aleatët strategjikë në politikën e Rusisë, por jemi të hapur për marrëdhënie ekonomike.

Unë s’kam pritur ndonjë rus si ky që thuhet në përrallën e radhës, kam pritur përfaqësues të kompanisë Gunvor që është 100% e një pronësie e kam pritur në zyrë zotërinë norvegjez, por kam pritur një kompani ruse në zyrë disa kohë më parë për një projekt në fushën e energjetikës. Po pse do i kërkoj biografinë mos keni ndonjë grua ruse? Se mu bë si ajo a e takove Saimir Tahirin në spital? Po behet si ajo thenia që sa veshi pantallonat e vërteta, gënjeshtra ka bërë xhiron e botës”.

Ne media qarkulloi nje artikull se Rama kishte takuar fshehtas ne nje spital ish ministrin Tahiri.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]