×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Çfarë po ndodh me Shumakerin? Njerëzit po qajnë, ja çfarë u zbulua (foto)
nga L.Hasani (09/03/2018 ora 06:26)

Fansat po nderojnë legjendën e garave me makina Michael Schumacher duke vendosur një banderolë të madhe në testet e F1.

Banderola prej 30 metra u vendos në tribunën kryesore të pistës “Circuit de Barcelona-Catalunya” ku skuadrat zhvillojnë teste përpara sezonit të ri F1.

Në të shkruhet “Përgjithmonë Michael”, ndërsa tifozët e garave vazhdojnë të luten për shëndetin e Schumacherit, ndërsa ai po rimerr veten nga aksidenti horror me ski. Shumë fansa kanë lotuar kur kanë parë banderolën në nder të Shumit.

Schumacher, 7 herë kampion në Formula 1, pësoi lëndime katastrofike të trurit në një aksident të çuditshëm, ndërsa po bënte ski në Alpet franceze.

Idhulli gjerman, 48 vjeç, ra në koma mjekësore për gjashtë muaj, përpara se të zhvendosej në një repart të rehabilitimit, kur u kthye në vetëdije në qershor 2014.

Që atëherë gjendja shëndetësore e legjendës së garës ka mbetur një mister, pa përditësime të konfirmuara për shëndetin e tij pasi menaxherët e tij thonë se kjo nuk është “çështje publike”. /Përshtati: ShkodraNews

shumi2

shumi3

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]