×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
2 dite më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Apple/ Shitjet e iPhone pësojnë rënie drastike
nga L.Hasani (02/02/2018 ora 07:50)

iPhone X është sot për sot celulari smartphone më i shtrenjtë në treg, duke filluar nga 1000$. Por çmimi mund të jetë faktori kryesor pse kërkesat e iPhone X kanë qenë shumë të ulëta.

Ndërsa duket një situatë e papërshtatshme për gjigandin Apple, ka vendosur të përgjysmojë prodhimin nga 40 miliona pajisje në tremujor, në 20 miliona pajisje. Sipas TechSot tregjet që kanë qënë të dobëta janë pikërisht ato nga të cilat Apple kishte pritshmëri të mëdha si në SHBA, Evropë dhe Kinë.

Një tjetër arsye se përse jo shumë njerëz nuk po përdorim më pajisjet Apple është edhe lajmi se kjo kompani do të nxjerrë së shpejti në treg iPhone të ri në pranverë e ndoshta të shumtë janë atë që po presin më shumë detaje rreth iPhone-it të ri.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]