×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Arrestohet i riu shqiptar me kokainë në Itali, e pazakontë metoda e shpërndarjes së "mallit" (EMRI)
nga ShqiperiaIme.info (15/11/2017 ora 09:10)

Ai është 26-vjeçari Arbri Tota, rezident në Bergamo dhe ka rënë në prangat e policisë për shpërndarje kokaine.Policia italiane përfundoi dje në Codemondo, Reggio Emilia një operacion kundër trafikut të lëndëve narkotike.Pasi kishin marrë një sinjal nga banorët e zonës, tre patrulla ndoqën një të ri, në rrugën Pantaleone, në afërsi të varrezave.

Pasi zbriti nga makina e tipit Fiat Punto i riu la disa kavanoza qelqi, të cilët zakonisht përdoren për konservimin e ushqimit, afër një muri midis disa bimëve, shkruan reggioonline, raporton newsbomb.al.Më pas patrullat e policisë u ndanë, një e ndoqi të riun deri në banesën e tij në Pieve, policët e tjerë morën kavanozët brenda së cilëve kishte kokainë.

Agjentët pritën derisa ai doli nga banesa dhe më pas e ndalian në rrugën Simonazzi në Reggio Emilia.Na kërkimi tjetër në banesë u zbulua pjesa tjetër e drogës, 75 gram e ndarë në 120 kavanoza qelqi gati për shitje.U sekuestruan dhe  dy celularë dhë 1300 euro.I riu u identifikua si shqiptari 26-vjeçar Arbri Tota, rezident në Bergamo i cili u arrestua për prodhim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike.26-vjeçari Tota aktualisht ndodhet në qelitë e paraburgimit në pritje të vendimit të gjykatës.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]