×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
21 ore më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Basha plas bombën 'Live', zbardh tabulatet e Ramës me kriminelin
nga ShqiperiaIme.info (12/10/2017 ora 09:48)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha lëshoi akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama për të cilin tha se ka ndërhyrë personalisht për mos ekstradimin në Itali në Durim Keçit, i arrestuar dje në Durrës me qëllim ekstradimin në Itali ku është dënuar me 10 vjet për vepra të ndyrshme penale.

Basha tha se ka tabulate që Edi Rama ka folur me Durim Keçin, të cilit i ka thënë se “S’ka bir k*** të të ekstradojë sa të jem unë këtu”.

Kreu i PD-së tha se Rama ka ndërhyrë personalisht për të hequr nga databaza e Interpolit Durim Keçin, ndërsa u arresua dje sepse sipas Bashës në Shijak ka dalë një familje më e fortë, familja Avdyli. Basha ka treguar edhe një fotografi të Durim Keçit me ministrin Blendi Klosi.

Basha në Opinion:

Durim Keçi ka vite që është dënuar në Itali dhe kërkohet nga Interpoli. Edi Rama personalisht e ka hequr nga lista e personave në kërkim. Ai është rihedhur në sistemin e Interpolit vetëm një apo dy ditë para se rama të shkonte te Gentilioni. Ja shikoje këtu me kë është Keçi.

Shikoje dhe këtë tjetrën. Po këtu në zyrat socialte? Pse u arrestua dje? Se ai u vu në shërbim të Edi Ramës, dhe tabulatet e Edi Ramës me Durim Keçin i kanë të gjithë ku edi Rama i thoshte Durim Keçit nuk ka bir nëne që të të ekstradojë ty sa të jem unë.

Arsyeja pse e hodhi këtë poshtë është se në Shijak ka dalë një familje më e fortë, familja Avdyli. Dhe Edi Ramës i kanë bërë thirrje për këtë. E para shkarko Gramoz Ruçin

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]