×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Befasuese! Lulzim Basha sulmon ashpër Sali Berishën
nga L.Hasani (10/03/2018 ora 05:05)

Mesa duket është përshkallëzuar konflikti brenda Partisë Demokratike.

Ditën e sotme, për herë të parë kreu i PD Lulzim Basha, ish-ministër i qeverisë së Sali Berishës, ka pranuar publikisht se dy prej privatizimeve më të rëndësishme si CEZ dhe ARMO, ndërmarrë nga qeveria e djathtë kur ishte në pushtet, rezultuan të dështuara. Deklarata e Bashës u bë gjatë konferencës “(De) Rregullimi i Tregjeve”.

“Është vërtetë, privatizimi i ARMO-s dhe privatizimi i CEZ-it nuk dhanë rezultatet e pritura. Por nga ana tjetër nuk ka asnjë krahasim me qëllimin për të arritur një rezultat në të mirë publike, që ishte në gjenezë privatizimi i ARMO dhe CEZ, të dyja te dështuara, absolutisht, dhe qëllimit për të kapur çdo sektor të ekonomisë me duart e politikës dhe të një grushti njerëzish të lidhur me politikën“, u shpreh Basha.

E gjatë kësaj konference kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka ngritur shqetësimin e papunësisë dhe familjeve të varfra, të cilave u është hequr përkrahja sociale.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]