×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
21 ore më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Bëri krenar kombin, zbulohet shuma e madhe e parave që do të marrë nga shteti Romela Begaj
nga ShqiperiaIme.info (03/12/2017 ora 03:07)

Romela Begaj arriti rezultatin më fantastik të karrierës së saj në kampionatin botëror të peshëngritjes duke u shpallur nënkampione bote në dy garësh dhe medalje ari në stilin e shkëputjes.
Ky ishte rezultati më i mirë i saj në një botëror, gjithashtu edhe një rezultat historik për peshëngritjen shqiptare.

Medaljet sigurisht që janë një stimul moral në aspektin sportiv, por ajo çfarë është më e rëndësishme në aspektin personal, janë edhe paratë që ajo do fitojë nga kjo arritje.

Sipas ligjit të ri sportiv, shtangistja shqiptare do të përfitojë plot 100 milionë lekë të vjetra si shpërblim për fitoret e arritura.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]