×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Cila është droga që qëndron më shumë në gjak, urinë dhe flokë?
nga shqiperiaime.al (10/11/2017 ora 09:55)

Llojet e lëndëve narkotike janë të ndryshme po ashtu dhe efekti që ato kanë tek personat që konsiderohen si përdorues.

Një prej klinikave më të mira në botë për përdoruesit e drogës në Florida ka analizuar llojet e ndryshme të drogave dhe se sa ato mund të qëndrojnë në gjakun, urinën dhe flokët tona.

Mayo Clinic ka nxjerrë një tabelë ku siç duket, kanabisi qëndron më së shumti në gjak e në urinë sesa drogat tjera. Ekspertët kanë treguar se kanabisi qëndron në gjak për 14 ditë, ndërsa në urinë 1 muaj dhe në flokë 3 muaj.

Ndërsa duket se më së paku në sistemin tonë qëndron droga e njohur LSD, e cila qëndron në gjak për 3 orë, në urinë për 3 ditë dhe gjithashtu edhe në flokë për 3 ditë.

Më poshtë e keni listën e plotë të llojeve të drogave dhe të periudhave se sa orë qëndrojnë në gjak, dhe sa ditë qëndrojnë në urinë dhe flokë.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]