×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Shqipëria në alarm: Mijëra të mitur largohen nga Shqipëria, të vetëm drejt Evropës
15 ore më parë
E pabesueshme, por e vërtetë, Berati mes 7 qyteteve më të bukura në Evropë
Arrestimi i Kryetarit të Bashkisë së Lezhës, ja kush është futbollisti i Vllaznisë i përshirë në skemën e mashtrimit
Luiza Gega: Shteti më harroi! Uniformën e bleva vetë!
De Biasi: Pashë një Shqipëri të madhe me Italinë
nga ShqiperiaIme.info (10/10/2017 ora 08:25)

Gianni De Biasi nuk mund ta humbiste një përballje si Shqipëri – Itali edhe pse nuk është më pjesë e Kombëtares. Ish-trajneri e ndoqi sfidën nga televizori. Në një komunikim me TV Klan ai e vlerësoi paraqitjen e mirë të Kuqezinjve.

“Pashë një Shqipëri të madhe që luajti e barabartë me Italinë. Për fat të keq humbi shansin për një rezultat pozitiv për një gabim në mbrojtje. Por mendoj se zhvilloi një ndeshje me personalitet si ekip.”

Një sfidë historike ku u nderua edhe ish-kapiteni Lorik Cana, një lojtar i vlerësuar gjithmonë nga Gianni De Biasi.

“Më emocionoi ceremonia ku Lorik Cana la futbollin, pasi largohet nga fushat një pjesë e historisë së futbollit shqiptar, një pjesë jetuar edhe prej meje.”

Kombëtarja zhvilloi 6 ndeshje në kualifikueset e Botërorit 2018 nën drejtimin De Biasi, nga të cilat fitoi 3 dhe humbi po 3. /Tv Klan

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]