×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Deputetja hedh akuzën e rëndë:Rama presion familjeve në Bulqizë, ja ç'po bën pas denoncimit nga mediat italiane
nga ShqiperiaIme.info (14/11/2017 ora 10:31)

Kryeministri Edi Rama ka çuar në Bulqizë shërbimin social dhe po u bën presion familjeve që të mos nxjerrin fëmijët të mbledhin krom. Kjo ka ndodhur pasi media televizive italiane ka pasqyruar gjendjen në këtë qytet. Denoncimi është bërë nga deputetja e PD-së Dhurata Çupi, e cila në studion e Oraneës, ka deklaruar se Edi Rama ka hyrë në vitin e 5-të të qeverisjes dhe nuk ka bërë asnjë investim për qarkun e Dibrës.

“Ky emisioni i gazetarës italiane është pasqyra më e qartë që duhet ti shëmbëllejë kryeministrit sa herë ta shikojë. Kjo është pasqyra e vërtetë dhe varfëria është në ekstremitit. Ju ndoshta nuk bëheni komikë por bëheni tragjikomik sepse është tragjike ajo që ne shkojmë. Po mënyra si e mbroni kalon në komike”, tha Çupi.

Ndërkohë, zv.ministri për Infrastrukturën, Artan Shkreli, duke iu përgjigjur akuzave të deputetes demokrate tha se në kohën e qeverisë së PD-së gjendja ka qenë edhe më e paimagjinueshme

Porn ë replikë me Shkrelin, Çupi tha “këtu bëheni akoma më komikë sepse jeni në vitin e 5 dhe e krahasoni me vitin 2013. Ju keni 5 vite me zero investime në qarkun Dibër. Mos i fyeni dibranët duke shkuar dy ditë atje dhe duke i treguar projekte 3D”.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]