×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Shqipëria në alarm: Mijëra të mitur largohen nga Shqipëria, të vetëm drejt Evropës
15 ore më parë
E pabesueshme, por e vërtetë, Berati mes 7 qyteteve më të bukura në Evropë
Arrestimi i Kryetarit të Bashkisë së Lezhës, ja kush është futbollisti i Vllaznisë i përshirë në skemën e mashtrimit
Luiza Gega: Shteti më harroi! Uniformën e bleva vetë!
Doni ta çoni femrën në “qiellin e shtatë”?! Atëherë duhet të dini vetëm këtë lëvizje
nga shqiperiaime.al (01/12/2017 ora 06:11)

Shumë gra thonë se nganjëherë ndjehen sikur janë peng i ciklit të tyre menstrual, por lajmi i mirë është se shkencëtarët kanë zbuluar një gjë pozitive në lidhje me të.

Nuk është e gjitha dhimbje dhe çrregullim hormonal. Siç duket, ka një lidhje në mes të “asaj kohe të muajit” dhe kualitetit të orgazmës tuaj. E gjitha ka të bëjë me hormonet të cilat ndikojnë ciklin mujor të një gruaje, oestrogjenin dhe progesteronin, të cilët shkaktojnë luhatje në dëshirën seksuale.

Kështu, një grua mund ta vërejë se kjo dëshirë rritet në ditët para ‘ditëve pjellore’, dhe më pas bie pak pas tyre. Shkencëtarët thonë se gratë përjetonin më shumë orgazma të kënaqshme gjatë këtyre kohërave dhe gjithashtu edhe ndjenja më të thella.

Në rast se nuk e dini se kur i keni ‘ditët pjellore’, atëherë dita e parë quhet dita e parë e periudhës menstruale dhe dita e fundit është dita para se periudha tjetër të fillojë. Kështu, ovulimi ndodh rreth dy javë para menstruacioneve të ardhshme, që i bie se nëse cikli juaj menstrual është mesatarisht 28 ditë, ju ovuloni rreth ditës së 14’të.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]