×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
E pabesueshme, UEFA merr vendimin e papritur për Ramosin
nga F.Gjini (13/04/2018 ora 03:16)

Ramos la shakllët e stadiumit për të zbritur në tynelin e stadiumit në ndeshjen kundër Juventusit ku madrilët po humbisnin 3-0.

Nga të gjitha palët pritej dënimi i Realit me një ndeshje pezullim për shkak të këtij gjesti, por papritmas ata kanë marrë vendimin për të mos e pezulluar kampitenin e madrilenëv, përcjell Albeu.com.

Kjo do të thotë se Sergio Ramos do të luajë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munich. Kjo pasi UEFA nuk ka hapur procedurë disiplinore kundër prezencës së kapitenit të Real Madridit në tunelin e stadiumit. Lojtari nuk ka shkelur fushën dhe nuk është ulur në pankin, ai ka qëndruar në shkallët e tunelit dhe kjo për UEFA mjafton për ta deklaruar të pafajshëm.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]