×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
E rrallë: Kobra kthen pas vezët që kishte gëlltitur për ti shpëtuar kapësit të gjarpërinjëve (Video)
nga I.M (16/04/2018 ora 12:23)

Gjarpri që kishte përpirë tetë vezë nga një shtëpizë pulash në Kerala të Indisë, është detyruar t’i vjellë prapa, në mënyrë që t’i shpëtojë kapësit të gjarpinjve. 

Meqenëse nuk kishte fuqi të lëvizte, i nxori shtatë prej tyre.

Më poshtë mund të shihni kobrën gjigante, që detyrohet të kthej prapa ushqimin, para se të rrëshqiste sërish në pjesën malore.

Nuk është e rrallë, që reptilët përpijnë më shumë se që ua duron trupi, duke rrezikuar të shqyejnë lëkurën, organet dhe nganjëherë ta pësojnë edhe me jetë.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]