×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
E rrallë/ Lind foshnja me "këmishë" në maternitetin e Tiranës (Foto)
nga B.Marku (15/04/2018 ora 08:52)

Të gjithë kemi dëgjuar për legjendën e fëmijëve të lindur me këmishë, të cilët thuhet se kanë shumë fat në jetë.
Një fenomen i tillë ka ndodhur dje në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë, ku një foshnjë ka lindur me këmishë.

Fëmijët që lindin me këmishë janë një fenomen shumë i rrallë dhe mund të ndodhë 1 në 80 mijë lindje.

Lajmin e ka bërë të ditur doktoresha Anika Dokle, përmes një statusi në Facebook, ndërsa poston edhe foton e fëmijës, i shfaqur ende brenda qeskës amniotike, e njohur ndryshe si “këmishë”.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]