×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Edhe pas marrëveshjes vazhdon 'provokimi' grek, ja cfarë po ndodh tani në Kapshticë
nga shqiperiaime.al (13/11/2017 ora 04:51)

Automjetet që presin në radhë për të kaluar kanë pushtuar sërish Kapshticën.

Janë rikthyer radhët e gjata në pikën kufitare të Kapshticës.

Mësohet se që prej mëngjesit të sotëm qëndrojnë në pritje për të kaluar kufirin dhjetëra automjete.

Mes temperaturave të ftohta qytetaret e indinjuar bëjnë apel për zgjidhjen përfundimtare të kësaj situate të mbartur prej vitesh.

Shkak i radhëve të gjata është puna me sportele të reduktuara nga ana e palës greke pa dhënë asnjë justifikim. Kujtojmë se edhe pak ditë më parë u përsërit e njëjta situatë.

Orari i reduktuar i punës nga pala greke solli fluks në dalje të saj. U desh ndërhyrja e ministrit Ditmir Bushati për të normalizuar situatën në pikat kufitare, ku shtetasit me pasaportë shqiptarë nuk lejoheshin të kalonin.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]