×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
2 dite më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Emocionuese, anija "Butrinti" filmohet duke patrulluar mes Turqisë dhe Greqisë në Egje
nga shqiperiaime.al (13/02/2018 ora 03:17)

Anija shqiptare "Butrinti" u nis disa ditë më parë nga porti i Vlorës me mision patrullimin në detin Egje në kuadër të NATO-s.

Vetëm pak ditë më parë, ajo është filmuar midis ishujve grek dhe bregut turk përballë qytetit të Çesmes duke lunduar në ujërat ndërkombëtare paralel me një anije të rojes bregdetare turke, përcjell Albeu.com.

Pamjet e anijes shqiptare duke lunduar në Egje janë publikuar në forumet greke që kanë të bëjnë me marinën detare.

Anija shqiptare është parë në gjirin Chios, një ngushticë që ndan Greqinë nga Turqia në detin Egje.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]