×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Shqipëria në alarm: Mijëra të mitur largohen nga Shqipëria, të vetëm drejt Evropës
15 ore më parë
E pabesueshme, por e vërtetë, Berati mes 7 qyteteve më të bukura në Evropë
Arrestimi i Kryetarit të Bashkisë së Lezhës, ja kush është futbollisti i Vllaznisë i përshirë në skemën e mashtrimit
Luiza Gega: Shteti më harroi! Uniformën e bleva vetë!
Fake news dhe jo kapja e mediave? Peka: Ja si Hahn i shërbeu një kryeministri autoritar
nga ShqiperiaIme.info (10/11/2017 ora 07:20)

I ftuar në ‘Top Story’, gazetari Çim Peka, e ka cilësuar si shërbesë ndaj kryeministrit deklaratën e bërë në Shqipëri, nga komisioneri për Zgjerim në BE, Johanes Hahn.

Peka theksoi se Hahn me qëndrimin e tij duke u marrë më shumë me mediat Fake News dhe jo me kapjen e mediave dhe lirinë e saj, i bëri një shërbim kreut të qeverisë.

‘Të njëjta ishin për të qenë korrekt. Ti bashkohesh zërave që sot problemi janë mediat Fake News, është i shërbesh një kryeministri autoritar. Se si mund të krahasosh Ramën me Trump vetëm në Shqipëri mund të mësosh.

Ti shkosh linjës që problem në Shqipëri është Fake News dhe jo kapja e mediave, për mua është ti shërbesh kryeministrit autoritar.

Fake News në Shqipëri është shumë më minimal se sa kapja e mediave. Kur kryeministri mashtron në publik, edhe ai është Fake News. Në Shqipëri Fake News ka qenë gjithë kohën, por është shumë minimal përballë kapjes së mediave.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]