×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
21 ore më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Filmohen me dron orkat duke shqyer në copa balenën (Video)
nga ShqiperiaIme.info (12/10/2017 ora 08:01)

Një video rrëqethëse e filmuar me dron, shfaq momentin kur një tufë orkash shqyejnë në copa një balenë.

Gjashtë orka shihen duke ndjekur një balenë të vetmuar, të cilën më pas e shqyejnë dhe deti mbushet me gjak, transmeton Telegrafi.

Ndjekja vdekjeprurëse ka ndodhur në ujërat e Oqeanit Paqësor, në gjirin Avachinsky në lindje të Siberisë.

Fotografi Mike Korostelev po filmonte balenat për projektin rus “Orka”, kur pa një tufë prej tyre duke ndjekur një balenë.

Sipas autorit të videos, momente të tilla rrallëherë mund të shihen e lëre më të filmohen.

 
 
 
 
Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]