×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Futbolli në zi, gjendet i vdekur në shtrat futbollisti francez
nga L.Hasani (09/03/2018 ora 04:30)

Një tragjedi e ngjashme me atë të Davide Astorit ka tronditur futbollin francez. 19-vjeçari Thomas Rodriguez është gjetur i vdekur në shtratin e tij nga shoku i dhomës, i cili ka alarmuar punonjësit e sigurisë.

Lajmi i vdekjes së tij u konfirmua nga ekipi i Tours, ekipi i Ligue 2, më një deklaratë në Twitter.

Vdekja e Rodriguez ndodhi natën ndërmjet të enjtes dhe të premtes, për shkaqe që ende nuk janë konstatuar.

Për këtë arsye Liga Franceze ka vendosur të shtyjë ndeshjen mes Tours dhe Valenciennes të planifikuar për sonte. Një minutë heshtje do të vërehet në ndeshjet e tjera të fundjavës të Ligës 1 dhe Ligue 2.

Thomas Rodriguez ishte një premtim i madh për futbollin.

asdasf

150225514-0279d73b-1880-49cc-b350-b63c1deecdac

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]