×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Shqipëria në alarm: Mijëra të mitur largohen nga Shqipëria, të vetëm drejt Evropës
15 ore më parë
E pabesueshme, por e vërtetë, Berati mes 7 qyteteve më të bukura në Evropë
Arrestimi i Kryetarit të Bashkisë së Lezhës, ja kush është futbollisti i Vllaznisë i përshirë në skemën e mashtrimit
Luiza Gega: Shteti më harroi! Uniformën e bleva vetë!
Itali/ Hajdutët shqiptarë ishin kthyer në makthin e banorëve, ja si i arrestoi policia
nga ShqiperiaIme.info (12/10/2017 ora 05:51)

Shqiptarët Adriatik Manjani, 26 vjeç dhe Eduart Biba, 32 vjeç, janë dënuar me tre vjet burg dhe 1600 euro gjobë nga një gjykatë në Itali.

Mësohet se dy shqiptarët janë vënë në prangat e policisë më 31 mars pasi akuzoheshin për grabitje, rezistencë dhe dhunë ndaj uniformave blu.

Mediat italiane raportojnë se ata janë autorë të grabitjes së dhjetë apartamenteve në zonat e Quiliano, Lugina e Vado dhe Finale Ligure.

Arrestimi i dy hajdutëve u krye nga pas raportimeve për një grabitje në zonën Vado Ligure.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]