×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Shqipëria në alarm: Mijëra të mitur largohen nga Shqipëria, të vetëm drejt Evropës
15 ore më parë
E pabesueshme, por e vërtetë, Berati mes 7 qyteteve më të bukura në Evropë
Arrestimi i Kryetarit të Bashkisë së Lezhës, ja kush është futbollisti i Vllaznisë i përshirë në skemën e mashtrimit
Luiza Gega: Shteti më harroi! Uniformën e bleva vetë!
Italia në 'zi'/ 4 herë kampionët mbeten jashtë botërorit
nga ShqiperiaIme.info (13/11/2017 ora 10:44)

Italia ka shënuar një humbje historike në stadiumin e San Siros në një ndeshje me Suedinë që e la mbrëmjen e sotme zyrtarisht jashtë botërorit Rusi 2018.
Përballë Suedisë, azurrët 4 herë kampionë, janë penalizuar me një autogol që do e mbajnë mend gjatë.

Ndryshe nga sa mendohej fati nuk iu buzëqeshi minutën e fundit, sikurse ka ndodhur gjithmonë.

Skuadra e drejtuar nga Xhanpiero Ventura ka humbur në takimin e parë në Suedi me rezultatin 1-0 dhe sonte në “San Siro” po kërkon të përmbysë shifrat

Me gjithë përpjekjet e shumta, italianët në pjesën e parë e të dytë nuk arritën të shënojnë, duke komplikuar çështjen e kualifikimit në Botëror.

Vetëm goli u mungoi italianëve, pasi sipas statistikave ata e kanë dominuar.

Kjo është hera e tretë që Italia ng jashtë botërorit, ndërkohë që kujtojmë se është shpallur 4 herë kampione e botës.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]