×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Shqipëria në alarm: Mijëra të mitur largohen nga Shqipëria, të vetëm drejt Evropës
15 ore më parë
E pabesueshme, por e vërtetë, Berati mes 7 qyteteve më të bukura në Evropë
Arrestimi i Kryetarit të Bashkisë së Lezhës, ja kush është futbollisti i Vllaznisë i përshirë në skemën e mashtrimit
Luiza Gega: Shteti më harroi! Uniformën e bleva vetë!
Karriget dhe tavolinat “fluturojnë” në ajër gjatë demonstratës pro unitetit në Spanjë (Video)
nga ShqiperiaIme.info (12/10/2017 ora 08:17)

Nën moton “Katalonia po, Spanja gjithashtu”, u organizua në qytetin e Barcelonës një marshim i përkrahësve të unitetit.

Demonstrata përkonte me ditën kombëtare të Spanjës, u shoqërua në momente të caktuara edhe me dhunë.

Në këtë video shfaqen njerëz teksa valëvitur flamujt katalonjas dhe spanjollë, ndërkohë që të tjerë shfaqen duke hedhur karrige dhe tavolina kundër njëri-tjetrit, para se policia të arrinte t’i shpërndante.

Sipas mediave spanjolle mbetet mister se çfarë e nxiti dhunën rreth “Placa de Catalunya” të qytetit.

 
Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]