×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Kjo është deklarata e Buffonit pas ndeshjes me Realin
nga shqiperiaime.al (12/04/2018 ora 12:10)

Portieri italian, Gianluigi Buffon, është deklaruar pas ndeshjes me Realin, në të cilën u ndëshkua me karton të kuq në minutën e fundit të ndeshjes.

Gjyqtari anglez, Michael Oliver, akordoi një penallti të dyshimtë për Real Madridin në minutën e fundit të ndeshjes.

Me këtë vendim aspak nuk u pajtuan lotjarët e Juventusit, e sidomos kapiteni legjendar, Gianluigi Buffon, i cili nuk arriti t’i kontrollojë emocionet e tij.

Pas ndeshjes Buffon ka thënë: ”Jeta vazhdon, jam i lumtur dhe ndihem krenar për ndeshjen që zhvilluam, luajtem sic nuk e priste askush, është turp që pëfundoi kështu ndeshja”. /arbresh/

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]