×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Konsumoni Shisha? Ja një lajm i keq për ju dhe që duhet të hiqni dorë nga konsumi i saj
nga I.M (16/04/2018 ora 12:48)

Është bërë trendi i ditëve të sotme tymosja në shisha, ku ofrohen shije të ndryshme. Tashmë është e lehtë ta gjesh në shumë lokale, klube por jo pak njerëz kanë filluar ta mbajnë edhe në shtëpitë e tyre.

Megjithëse paraqitet si një konsumim argëtues dhe pa efekte anësore, shisha ka efekte negative të barazvlefshme me ato të duhanit.

Tymosja në shisha është po aq e dëmshme sa duhani, për shkak se tymosja në argjilë nuk mund të jetë më pak toksike në një tub uji.

Një konsumues i shpeshtë i tymosjes në shisha thith më shumë helme tymërash gjatë konsumimit të saj se sa thith një duhanpirës në pak ditë.

Rreziqet e saj shtrihen në kohë dhe ndër rreziqet e shishas përfshihet kanceri në zemër, lëkurë dhe sëmundjet e gojës.

Nikotina që thithet gjatë tymosjes në shisha ka veti t’i bëjë njerëzit po aq të varur sa nikotina e thithur nga një cigare.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]