×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Ky është shqiptari i vrarë nga fqinja e droguar. Familja s’ka para ta sjellë trupin në Shqipëri (fotot)
nga ShqiperiaIme.info (12/11/2017 ora 11:53)

35-vjeçari shqiptar që shikoni në këtë foto u vra dje në Kretë të Greqisë nga fqinja e tij,përdoruese droge.

Mediat greke kanë publikuar emrin e shqiptarit që gjeti vdekjen në përpjekje për të ndihmuar 26-vjeçaren. Viktima është Valton Loka, prind i dy fëmijëve 15 dhe 7 vjeç.

Raportohet se familja e tij që jeton prej kohësh në Ksiropotamo, Irakleo
në Kretë përballet me probleme ekonomike.

Gruaja e shqiptarit ndodhet në vështirësi për sjelljen e trupit në Shqipëri, ku do të kryhet
edhe ceremonia mortore.

Mediat atje kanë publikuar edhe foton e autores, e cila mësohet se ishte e skeduar për vjedhje.

Autorja e krimit jetonte në një shtëpi që nëna e saj e kishte marrë me qira, ndërsa ka edhe një vëlla në burg në Koridhali.

I riu shqiptar u sulmua me thikë nga fqinja 26-vjeçare, në shtëpinë e saj
ku kishte shkuar i alarmuar pasi kishte dëgjuar që ajo bërtiste.

Por përpos faktit se ai i ofroi asaj ndihmë, vajza e re e qëlloi disa herë
me thikë, duke i shkaktuar atij vdekjen.

Ishin fqinjët ata që njoftuan menjëherë ambulancën. Por si pasojë e plagëve të marra, shqiptari ndërroi jetë.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]