×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Ky njeri është i bindur se Toka është e rrafshët
nga shqiperiaime.al (26/11/2017 ora 11:46)

Ish-ylli i Anglisë në kriket, Andrew Flintoff ka pranuar se është i bindur që bota është e rrafshët.

Freddie, 39 vjeç, është bërë i obsesionuar pas emisionit “The Flat Earthers”. Emisioni mbështetet në teorinë konspirative, që thotë se është gënjeshtër që Toka është e rrumbullakët.

Duke folur për BBC 5 Live, ai mohoi gjithë fotografitë satelitore të Tokës, duke thënë se kishte dëshmi në to që Toka nuk është e rrumbullakët, transmeton Gazeta Express.

Ai tha: “Nëse jeni në një helikopter dhe rrini pezull në një vend, pse Toka nuk vjen tek ju (nuk lëvizë) nëse është e rrumbullakët?”.

“Pse, nëse po rrotullohemi në hapësirë, pse do të qëndronte uji? Gjithashtu, nëse do të shkrepnit një laser rreth 16km larg, nëse bota është e rrumbullakët, nuk do të mund ta shihnit atë, por mundeni”.

Ai shtoi: “Qendra është Poli i Veriut, përreth është Poli i Jugut, i cili është si një mur i madh akulli. Kjo është arsyeja pse të gjitha qeveritë tani i kanë bazat në Polin e Jugut”.

Ata që besojnë në Teorinë e Tokës së Sheshtë, pretendojnë se planeti ynë ka formën e një disku të sheshtë, në vend të një sfere.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]