×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
LAJM I FUNDIT: Atentat durrsakut në Itali, zbardhen fjalët e para për policinë
nga ShqiperiaIme.info (15/11/2017 ora 08:02)

Atentat nje djali te ri nga Durresi në Itali. Mediat italiane raportojne se shqiptari 22-vjec me iniciale S. R.  ka mbetur i plagosur në këmbë, pasi mbreme i bene nje atentat, duke e qelluar me disa plumba, shkruan “Panorama”. Ngjarja ndodhi ne Savona, nderkohe qe thuhet se shqiptari banonte ne Toirano dhe iu be prite ne Olivette.

Durrsaku shpetoi per fat nga vdekja, pasi ne nxitim e siper u fut në një dyqan cigaresh elektronike dhe mundi te strehohej, duke i shpetuar bresherise.Nga hetimet e para rezulton se autoret ende te paidentifikuar e kishin njekur dhe me pas i zbrazen armen.

Plumbat e zune ne kembe, por per fat pa i rrezikuar jeten. ‘Dëgjova një goditje të fortë në këmbë, të qëlluar nga pas’, ka thënë i riu për mjekët.

Ai i është nënshtruar menjëherë një ndërhyrje kirurgjikale, ndërsa mjekët janë shprehur se ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Policia ka nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen, ndërsa ende nuk dihen motivet.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]