×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
2 dite më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Largoi De Biasin si të ‘paaftë’ , ja çfarë ndodh sot me Alaves
nga shqiperiaime.al (10/02/2018 ora 09:59)

Ekipi spanjoll i Alaveshit ishte ai që siguroi shërbimet e trajnerit De Biazi, menjëherë pasi italiani u largua nga Kombëtarja e Shqipërisë. Aventura e teknikut në krye të Alaveshit nuk shkoi siç pritej.

Ai fitoi vetëm 6 pikë në 7 ndeshje me ekipin spanjoll, duke u larguar pas 7 ndeshjesh.

Në krye të ekipit erdhi spanjolli Abelardo, i cili e mori drejtimin në javën e 13, dhe pas 9 javësh kampionat, Alaveshi e sheh veten duke u ngjitur në renditje.

Ditën e sotme, Alavesh fitoi me rezultatin 2-1 përballë Vijarealit në transfertë. Aktualisht, bardheblutë ndodhen në vendin e 16, me 7 pikë larg zonës së rënies nga kategoria.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]