×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Lobimi rus, Kreu i PD: PS kërkon të mbrojë Tahirin dhe Olsi Ramën
nga L.Hasani (12/03/2018 ora 04:47)

Kreu i PD, Lulzim Basha në një dalje për mediat, ka folur në lidhje me akuzat e lobimit rus në SHBA. Basha tha se akuzat ndaj tij janë të pa vërteta dhe se lobimet janë bërë transparente ashtu si dhe paratë e paguara për to.

Kreu i PD thekson se kjo është një mjegullnajë e PS, për të mbrojtur trafikantët e drogës si Saimir Tahiri dhe vëllain e kryeministrit Olsi Rama.

“Po përgatiten të mbyllin dosjen e Saimir Tahiri dhe të fshehin Olsi Ramën nga lidhjet me klanet e drogës në Kolumbi. PD ka bërë trasparencë të plotë të financimit dhe është në përputhje të plotë me ligjin. Kemi qenë ne që i kemi kërkuar prokurorisë më 27 nëntor që ta hetojë këtë çështje,”-tha Basha.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]