×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Mafiozi shqiptar, fans i këtij reperi nga Shqipëria
nga shqiperiaime.al (14/11/2017 ora 01:50)

Në vitet '80, ai ishte krahu i djathtë i John Junior Gottit, pasuesit direkt të familjes mafioze "Gambino" në Amerikë.

Por sot, pasi ka lënë pas të kaluarën prej Mafiozi, shqiptari John Alite është autor i librit të famshëm "Rregullat e Gotit" si dhe një folës frymëzues për të rinjtë duke iu treguar atyre për rrugën e drejtë dhe se bota e krimit është e gjitha një miks tradhtish, vrasjesh dhe etje për pushtet.

Alite nuk e ka mohuar kurrë se është shqiptar dhe krenar për këtë. Tatuazhi i tij me shqiponjën në krah është tregues po aq sa dhe shijet e tij muzikore. Vetëm pak orë më parë, John Alite ka postuar një nga këngët e Stresit "Mos u dorëzo" si një nga të preferuarat e tij. Ngjan si një kolonë zanore e pengesave të kaluara në jetë me një mesazh domethënës për të qëndruar gjithmonë në këmbë, pa u dorëzuar.

Ditë më parë,  ish mafiozi i njohur shqiptar dha një intervistë për mediat shqiptare ku përshkruan se si nisi dhe përfundoi roli i tij në mafian më të famshme botërore, Gambino. Ndërkaq, ai është vazhdimisht i ftuar në show të ndryshëm televizivë në Amerikë për të folur për jetën prej mafiozi të penduar./intv.al/

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]