×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Majko: Krimi na zgjedh ne, ja si i humba votat nga kafja që s’piva me ‘filanin’
nga ShqiperiaIme.info (13/10/2017 ora 02:27)

Deputeti socialist Pandeli Majko e ka zbuluar fare thjesht, skemën sesi fitohen votat në zgjedhje me mbështetjen e bandave duke nisur nga një rast personal.

Ja çfarë tregoi Majko në Kuvend: “Po jua them që në krye të herës se krimi i organizuar në Shqipëri, ai që është “krimi i kristalizuar” tani, nuk është as me PS, as me PD. Nuk i zgjedhim ne, na zgjedhin ata, për ta thënë hapur. Dhe kjo ndodh në mënyrë jo të organizuar, që të jemi të sinqertë, kjo ndodh në zona të caktuara të Shqipërisë.  Më ka ndodhur edhe mua që më kanë thënë: “Duhet të shkosh në filan vend që të pish kafe me filanin!” Nuk kam pranuar!

Kur janë numëruar tani, e kam ndjerë “gropën” dhe kam thënë: Çfarë është ajo “gropë” atje, kur ne kemi dalë gjithmonë shumë mirë?! E di çfarë më kanë thënë?! “Është ajo kafja që nuk e pive, shef!”

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]