×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
21 ore më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Më në fund Cana duket se ka gjetur punën e tij të re/ Nuk është në Shqipëri
nga ShqiperiaIme.info (11/10/2017 ora 09:11)

Pas tërheqjes nga futbolli, për Lorik Canën kanë ardhur ofertat e para për role drejtuese në futboll. Ekipi i Lousanës në Zvicër i ka propozuar ish-kapitenit rolin e drejtorit sportiv.

Klubi zviceran nuk ka patur kurrë një drejtor sportiv dhe presidenti Alen Zhozef kërkon që Cana të jetë i pari.

Vetë presidenti ka folur në mediat vendase në lidhje me çështjen, ku edhe ka bërë me dije se klubi është ende i interesuar për Lorikun.

Kemi rreth një vit që negociojmë. Në fillim ne ishim gati që t’i jepnim mundësinë që të vinte këtu te ne për të mbyllur karrierën. Tani që ai është shkëputur nga futbolli, kjo nuk do të thotë që profili i tij nuk na intereson më. Ai është një person i cili mund të sjellë një vlerë reale të shtuar në klubin tonë”, tha presidenti i klubit zviceran.

 

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]