×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Me pëmbysje në limitet e lojës, Kosova fiton pas 1 viti e gjysëm ndaj Letonisë (Video)
nga ShqiperiaIme.info (13/11/2017 ora 09:38)

Kosova ka gjetur fitoren, edhe pse në një ndeshje miqësore, pas plot 1 viti e gjysmë. Ndeshja me Letoninë, përfundoi me shifrat 4-3, dhe vetëm në sekondat e fundit të ndeshjes, Kosova kaloi për herë të parë në avantazh gjatë ndeshjes, gol nga Halimi që i dha edhe fitoren.

Pjesa e parë u mbyll në një barazim 2-2 emocione, dhe me 4 gola në total. Në të dytën, miqtë kaluan përsëri në avantazh, por teksa loja po shkonte drejt fundit, ishte një gol i Rashanit, dhe rrjeta në sekondat e fundit e Halimit, që i dhanë fitoren Kosovës.

Fitorja e fundit datonte në 3 qershor 2016, në një miqësore me Ishujt Faroe, ndeshje e cila u mbyll me rezultatin 2-0. Kjo ishte fitorja e parë edhe për trajnerin e përkohshëm të Kosovës, Muharrem Ahmeti. Federata Kosovare po punon për të gjetur emrin e ri të stolit.

MINUTE PAS MINUTE

90+4’ Kosova përmbys rezultatin në minutat e fundit. Halimi shënon golin vetëm pas sekonda para se të mbyllej sfida, nga pranë portës.

86’ Kosova shënon golin e tretë, dhe të barazimit. Elbasan Rashani, i futur në fushë pjesën e dytë, shënoi golin që barazoi shifrat për herë të tretë.

61’ Kluskins shënon golin e dytë personal, si dhe të tretin për kombëtaren e tij. Letonia përsëri në avantazh. 2-3

45’ Kosova shënon golin e dytë dhe të barazimit, me Vedat Muriqin. Goli erdhi përsëri pas një goditje me kokë, pas harkimit nga goditja e këndit.

30’ Letonia shënon me Sabala, pas një pasigurie në portë nga ana e portierit Ujkani. 1-2

13’ Rrahmani barazon brenda dy minutave, pas një harkimi të gjatë të Bernard Berishës, mbrojtësi godet saktë me kokë për në portë.

11’ Shënon Letonia me Kluskins.

Kosovë 2-3 Letoni

Rrahmani 13’, Muriqi 45′ / Kluskins 11’, 61′, Sabala 30′

FORMACIONET ZYRTARE:
Kosova: (4-2-3-1): Ujkani, Aliti, Dallku, Rrahmani, Vojvoda,Kryeziu, V.Berisha, Rashica,Halimi, B.Berisha, Muriqi

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]