×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
21 ore më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Messi tek Manchester City? Aguero zyrtarisht jep lajmin e madh
nga ShqiperiaIme.info (12/10/2017 ora 12:11)

Leo Messi ka kontratë me Barcelonën deri në fund të këtij sezoni por “ylli” argjentinas vazhdon të mbajë në ankth tifozët katalanas pasi nuk ka nënshkruar kontratën e re.

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero edhe pse e pranon se do të ishte shumë i lumtur nëse do të luante me Messin në një skuadër, por thotë se transferimi i tij është shumë i vështirë, shkruan "Goal.com", raporton SYRI.net.

“Paratë nuk janë problem në City. Por, mendoj se Messi, ashtu sikurse edhe Ronaldo janë simbole në skuadrat e tyre dhe është e vështirë që ata të largohen. Do të doja shumë që Leo të ishte në skuadrën time, por kjo duket shumë e komplikuar”, tha Aguero për TyC Sport.
Kujtojmë që në media është përfolur një transfertë të mundshme tek Manchester City, por deri tani asnjë lëvizje konkrete.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]