×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
2 dite më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Murati si “snajper” dhe Sinani si “bomber”, dy golat e shqiptarëve që çuan në finale Milanin (Video)
nga shqiperiaime.al (08/02/2018 ora 05:31)

Skuadra U-19 e Milanit arriti të kualifikohej në finale të Kupës së Italisë pasi mbrëmë mundi në Bergamo skuadrën e Atalantës me shifrat 2-3. Protagonistë të kësaj sfide ishin edhe dy futbollistët shqiptar që aktivizohen me “djallin”, Emir Muratin dhe Ismet Sinanin, të cilët realizuan nga një gol secili.

17-vjeçari Emir Murati tregoi cilësitë e tij si “snajper” i vërtetë duke realizuar gol spektakolar nga jashtë zone, që gjithashtu shërbeu për të zhbllokuar sfidën. Emrin në listën e shënuesve e la edhe 18-vjeçari Sinani që shënoi golin e dytë për ekipin duke ekzekutuar saktë me kokë, tipike e një “bomberi” në zonë.

Kujtojmë që sfida e parë mes dy skuadrave përfundoi 2-0 në favor të Milan, duke e mbyllur këtë përballje me shifrat e përgjithshme 5-2.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]