×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Një uragan po vjen drejt Evropës! Godet vendin ku jetojnë mijëra shqiptare (Video)
nga ShqiperiaIme.info (13/10/2017 ora 01:49)

Stuhia tropikale Ofelia u shndërrua në uragan brenda natës dhe po vjen drejt Evropës, ku pritet të godasë fillimisht Mbretërinë e Bashkuar.

Përllogaritjet më të fundit kompjuterike parashikojnë se Irlanda e Veriut dhe Skocia do të mbajnë peshën e plotë të stuhisë, por erërat e forta dhe shiu i rëndë do të prekin gjithashtu veriun e Anglisë.

Uragani ndodhet aktualisht në mes të Atlantikut dhe po zhvendoset me erëra të qëndrueshme rreth 85kilometra në orë.

Meteorologët mbeten "shumë të shqetësuar" dhe po e monitorojnë situatën nga afër. 

 Mediat në Britani shkruajnë se “Ofelia” do ta godasë shtetin-ishull në 30-vjetorin e stuhisë së madhe të vitit 1987, nëse modelet kompjuterike rezultojnë të sakta. Ajo pritet të “trokasë”ë “dyert” e Britanisë dhe pas kësaj trajektorja e lëvizjes parashikohet të jetë në verilindje të Europës.

Stuhia e madhe e tre dekadave më parë në Mbretërinë e Bashkuar goditi pikërisht në datat 15 dhe 16 tetor, duke vrarë 22 persona në Britani e Francë.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]