×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Nuk është iPhone as Samsung, ky është telefoni që ka kamerën më të mirë në treg
nga B.Marku (30/03/2018 ora 04:07)

Nuk është iPhone as Samsung, por ka kamerën më të mir ënë treg për momentin me një superteknologji.
Fjala është Huawei P20 Pro, i cili sipas ekspertëve të teknologjisë moderne ka kamerën më të mirë krahasuar me gjithë smartphonët e tjerë që qarkullojnë në treg.

Kamera e Huawei P20 Pro ka një sistem të trefishtë kamerë, me një procesor Kirin 970, bateri 4 000 mAh, 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë për ruajtje të dhënash në P20 Pro. Ndërsa Huaewi P20 ka 4 GB RAM dhe bateri 3400 mAH.

Çmimi i Huawei P20 është 640 euro, ndërsa P20 Pro kushton 899 euro.

Të dy P20 dhe P20 Pro kanë një rezolucion të ekranit prej 2244 × 1080, P20 duke zbuluar një ekran 5.8 inç dhe më të mëdha Pro clocking në 6 inç.

Të dy panelet janë OLED, dhe sigurisht me standarde.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]