×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Nuk ka më "Camp Nou", stadiumi i Barcelonës tashmë do të ketë një emër tjetër
nga ShqiperiaIme.info (13/10/2017 ora 10:01)

Barcelona raportohet se do t’ia ndryshojë emrin stadiumit të famshëm “Camp Nou” si pjesë të një marrëveshje sponsorimi.

Gjiganti katalonas, sipas raportimeve, është në bisedime me disa kompani të mëdha që kanë shprehur dëshirën për të vendosur emrin e tyre në emërtimin e plotë të stadiumit.Barcelona do të fitojë rreth 200 milionë euro nga marrëveshja, raporton “The Mirror”.

Marrëveshja e sponsorimit është pjesë e renovimit 500 milionë eurosh i “Camp Nou”, që do të zgjerojë kapacitetin e stadiumit në 105 mijë vende.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]