×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Pamje të rënda, tenton të vrasë dëshmitarin në gjyq me stilolaps, por policja e qëllon për vdekje (Video)
nga B.Marku (13/03/2018 ora 06:14)

Një video tregon një ngjarje të rëndë në një gjykatë federale në SHBA, ku anëtari i një bande të trafikut të drogës u përpoq të sulmonte një dëshmitar me stilolaps. Kjo bëri që policja ta qëllonte atë për vdekje.

Pamjet dramatike shfaqin momentin kur Siale Angilau, një anëtar i bandës Tongan Crips, u ngrit, rrëmbeu një stilolaps dhe vrapoi drejt dëshmitarit duke u hedhur me trup drejt tij.

Dëshmitari, anëtari i një tjetër bande i cili ishte i prangosur dhe i ulur, arriti të largohet drejt një qosheje të sallës së gjyqit dhe iu shmang 25-vjeçarit pa pësuar lëndime.

Në atë pikë në video shihet që një zv.marshallja amerikane, e cila u identifikua në sallën e gjyqit si Jane Doe, e nxorri me shpejtësi armën e saj nga brezi dhe qëlloi menjëherë katër herë ndaj at Angilau.

‘Hidhe stilolapsin, hidhe stilolapsin nga dora” – dëgjohet që ulëret një polic tjetër ndaj agresorit.

Ngjarja ka ndodhur në vitin 2014, por video ëhstë publikuar vetëm tani, pasi familja e viktimës e ka paditur penalisht policen për përdorim të tepruar të forcës, pasi sipas tyre viktima u largua dhe nuk rrezikohej nga veprimi i tij, ndaj nuk ishte e nevojshme që të vritej.
<iframe width="640" height="390" src="https://www.youtube.com/embed/lcCvJA7vEcc" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]