×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Panik dhe frikë në Itali/ Shqiptari i vë thikën në fyt italianit duke thirrur "Allahu Akbar"
nga I.M (13/10/2017 ora 09:43)

Me thirrje “Allahu Akbar” dhe me thike ne dore, nje shqiptar 30-vjeçar dhe një maroken 31 vjeç kane terrorizuar personat qe ndodheshin ne një diskotekë në Firenze.
 
Mediat italiane raportojne se dy te rinjte hyne me ulerima, nderkohe qe te pranishmit jane kapur ne befasi nga ajo qe ndodhi dhe jane tmerruar.
 
Nderhyrja e rojeve te diskotekes ishte e menjehershme dhe per fat nuk pati te lenduar, por jashte lokalit raportohet se ata shkaterruan disa makina qe ishin parkuar aty.
 
Ne kohen qe situata u duk sikur u qetesua ata u kthyen serish, me te njejten thirrje dhe me kanosjen e thikes.
Roja ka thene se marokeni i vuri thiken ne fyt dhe e shtriu pertoke, per fat pa i shkaktuar plage.
 
Nga perleshja edhe shqiptari dhe marokeni kane pesuar plage dhe jane nisur ne spital ku i ndaloi edhe policia. Policia ka nisur hetimet per ngjarjen
Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]