×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
21 ore më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Petrit Vasili: Edi Rama manipulon publikun nëpërmjet ERTV-së
nga ShqiperiaIme.info (09/11/2017 ora 06:40)

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar fjalimin e Kryeministrit, Edi Rama në Samitin e Organizuar nga Bashkimi Europian në Tiranë, ku u diskutua mbi rolin e medias ne Ballkanin Perendimorë. Në një intervistë për ReportTV, Vasili bëri përgjegjës Edi Ramën për gjendjen e medias në Shqiperi, ku stigmativoi veçanërisht ERT-në:

“ERTV imponon sinjalin, manipulon me lajme dhe kronika që janë regjistruar kohë më parë. Ky është një manipulim shtetërorë. Nëpërmjet kësaj mediaje, ai prodhon helm për kundershtarët”, tha Vasili. /CityNews

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]