×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Shpresa vdes e fundit/ I thanë se nuk mund të lindte kurrë fëmijë, sjell në jetë 2 vogëlushe (Foto)
nga ShqiperiaIme.info (10/01/2017 ora 03:59)

Nuk janë të rralla rastet kur mjekët paralajmërojnë gratë se do ta kenë të pamundur të lindin fëmijë dhe fatkeqsisht kjo rezulton e vërtetë, por ka raste që ndodh e kundërta.

Ky është rasti i Lytina Kaur, e cila në adoleshencë ishte diagnostifikuar me kancer dhe shpresat që të lindte i kishte zero.

Megjithatë merkullia ndodhi, në moshën 32­vjeçare gruaja mbeti shtatzënë natyralisht dhe lindi vajzën. Kiran erdhi në jetë në shtator të vitit 2015, ndërsa vetëm dy muaj më vonë lindën edhe binjaket Kajal dhe Kavita lindur nga një nënë zëvendësuese në Indi.

Pasi arriti në Indi për të marrë binjaket në shtëpi nëna e re zbuloi se ishte sërish shtatzënë dhe lindi vajzën e saj të katërt. Gruaja ka kaluar 17 aborte natyrale megjithatë dëshira e madhe për të pasur fëmijë i është realizuar në mënyrën më të mirë të mundshme.

Burimi: Shqiptarja

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]