×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Zbulohet çfarë fsheh- apo çfarë tregon- hënëza e thoit
nga shqiperiaime.al (10/01/2017 ora 04:33)

Njihet si "lunula"- hënëza e thoit. Pjesa e bardhë e rrënjës së thoit është në fakt shumë e rëndësishme: ajo mbron enët e gjakut që gjenden nën lëkurë. Ndaj duhet të tregohemi shumë të kujdesshëm për të mos e lënduar; nëse kjo ndodh, i gjithë thoi rritet i shtrembëruar.

Përveç kësaj, studime të reja të mjekësisë alternative zbuluan se hënëza tregon gjendjen e përgjithshme të shëndetit. Nëse keni një njollë të kuqe tek pjesa e hënëzës, mund të keni shqetësime me zemrën. Nëse hënëza duket shumë pak, mund të jetë shenjë e anemisë apo diabetit.

Ndërsa mjekësia tradicionale kineze beson se hënëza tregon për nivelet e energjisë së njeriut. Nëse jeni njeri energjik, lunula është e madhe; në të kundërt, nëse keni mungesë energjish, e vogël, që mezi duket.

Burimi: Higher Perspectives

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]