×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Ekipet kërkojnë shtyrjen e kampionatit
nga ShqiperiaIme.info (10/01/2017 ora 06:26)

Kampionati i futbollit mund të nisë me 1 javë. Kushtet e vështira të motit kanë bërë që 7 klube të Superligës të kërkojnë shtyrjen për shkak të kushteve të vështira të motit. Lajmi konfirmohet nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Fusha të mbuluara nga bora e akulli e bëjnë të pamundur zhvillimin e një normal të një ndeshje futbolli. Përveç kësaj shtohen edhe problemet me bllokimin e rrugëve që vështirëson lëvizjen e ekipeve dhe tifozëve.

Superliga është programuar të rinisë më 21 janar, por një vendim i FSHF-së mund ta vonojë zhvillimin e ndeshjeve të javës së 19.

Një shtryrje do t’i jepte më shumë kohë ekipeve të përgatiteshin më gjatë. Pjesa më e madhe e tyre janë larguar jashtë vendit për fazën e shkurtër përgatitore, që mund të shtohet edhe për disa ditë. /Tvklan

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]