×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Në Shkup kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt
nga ShqiperiaIme.info (11/01/2017 ora 01:00)

Në Shkup është mbajtur protesta e dytë qytetare në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet i arrestuar në Francë.

Qytetarët janë vetëorganizuar, me flamuj kombëtar në duar dhe me parulla në mbështetje të Ramush Haradinajt. Para mediave kanë shprehur mbështetjen e tyre ndaj Haradinajt, duke e konsideruar si një hero dhe një njeri të pafajshëm, njiherit duke kërkuar edhe lirimin e tij sa më të shpejtë.

Pjesë e protestuesve janë edhe artistë shqiptar nga Maqedonia dhe organizata joqeveritare. Që të gjithë vlerësojnë lartë fugurën e Ramush Haradinajt dhe kërkojnë me ngulm që Ramushi të lirohet sa më parë.

ipas një kërkese të Serbisë, përcjell Telegrafi Maqedoni ,transmeton Shqiperiaime

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]