×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Shqipëria në alarm: Mijëra të mitur largohen nga Shqipëria, të vetëm drejt Evropës
15 ore më parë
E pabesueshme, por e vërtetë, Berati mes 7 qyteteve më të bukura në Evropë
Arrestimi i Kryetarit të Bashkisë së Lezhës, ja kush është futbollisti i Vllaznisë i përshirë në skemën e mashtrimit
Luiza Gega: Shteti më harroi! Uniformën e bleva vetë!
Çifti që jeton në një nga lagjet më të bukura në botë, pa e paguar kurrë qiranë
nga ShqiperiaIme.info (11/01/2017 ora 03:48)

Zahari dhe Karen janë çifti fatlum që jetojnë që gjashtë vite në një nga lagjet më të bukura në botë pa e paguar kurrë qiranë.

Banesa thuhet të mos ketë kushtet e duhura për jetesë dhe pronarit i ka humbur çertifikata e saj për të argumentuar dokumentacionin e rregullt.

Për këtë çifti në gjashtë vitet e fundit nuk po ka obligim që të paguajnë qiranë prej 4700 dollarëve në muaj.

“Pronari nuk ka të drejt të kërkojë qiranë deri sa të argumenton me çertifikat ligjshmërinë e banesës” thuhet në një udhëzim të lëshuar nga një gjykatë lokale. /Indeksonline

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]